İtalya / Floransa

Muhteşem….!!!

Buram buram tarih kokan, muhteşem mimarisi ile gece gündüz yaşayan kültür ve sanat şehri Floransa…

Rönesans’ın doğum yeri olarak bilinen Floransa, Uffizi Gallery ve Palazzo Pitti’nin de yer aldığı onlarca müze ve sanat galerisine sahiptir. Floransa, Forbes tarafından mimari ve sanatsal açıdan dünyanın en güzel şehirlerinden biri seçilmiştir. Leonardo da Vinci ve Michelangelo da bu şehirden çıkmış dünyaca ünlü isimlerdir.

Signoria Meydanı, Floransa Katedrali, Ponte Vecchio, ve Piazzale Michelangelo hepsi birbirinden muhteşem, gezmeye doyamayacağınız yerler. Oya gibi ince ince işlenmiş, her bir karesinde bir tarih olan, getçekten yaza yaza bitiremeyeceğim rüya gibi bir şehir…Merkez pazarı da inanılmaz keyifli ve bir çok şeyi bulabileceğiniz bir yer. Floransa’ya yolunuz düşerse mutlaka 2-3 gün ayırın ve doya doya gezin bu şehri.

Muhteşem bir tarihe, tarihi yapılara, kültüre ve sanata sahip bu şehre bayıldım…Roma’dan sonra yaşayabileceğim diğer bir şehir sanırım Floransa olurdu…

A.Tamakan

DSCF0023DSCF0138DSCF0418DSCF0129

“İtalya / Floransa” üzerine 2 yorum

    1. Merhaba,
      Çok teşekkür ederim nazik yorumunız için. Keyif alıyorsanız ne mutlu bana. Aynı şekilde sizin yayınlarınızda bana ışık tutuyor.
      Sevgilerimle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.