Çekin artık o pis ellerinizi…

Öldürüyorlar!

Öldürüyorlar kadını, çocuğu, ruhlarımızı öldürüyorlar…!

Bir haber metrobüste kadını taciz edip üstüne boşalan, fermuar açık, üstü sırılsıklam iğrenç bir mahlukatın videosu, kadın canhıraş çığlık çığlığa…

Bir haber 4 yaşında küçücük çocuk yahu bebek ya bebek daha bir kız çocuğuna tecavüz… Halk sokaklarda, düzeni bozuk bu ülkede adalet arıyor kendilerince. Burakın amk bırakın linç etsinler… Yok..!

Bir haber de yine başka bir kadına otobüste taciz, yakalayanlara “bırakın beni, AKP li tanıdıklarım var” diyen bir orospu çocuğu şerefsiz….

Şimdiye kadar hiç bunları buraya işlemedim ama içim acıyor içim acıyor yahu…

Dört yaşında yahu dört yaşında…

Allah belalarını versin…!

Allah belalarını versin gerçekten…!!!

A.T

“Çekin artık o pis ellerinizi…” üzerine 18 yorum

  1. Yasalar bu zihniyette bir yöneten olduğu sürece hiç olmayacak ki. Ceza yok, çünlü tahrik unsuru var. Çünkü kadın sokağa çıkmasın, kadının sokakta ne işi var, kadın giyinmesin, saçı, kılı, tüyü, aldığı nefes bile tahrik unsuru sayılan bir ülke yönetiminde boş yere adalet bekliyoruz. Anlayış bu sokağa çıktığın sütece bınlar olacak ve yaoan değil yaptıranın suçlu kabul edildiği bir ülkede üzülerek söylüyorum adalet olmayacak. :((

 1. Sorun keşke cezalarla azaltılabilse. Asıl mesele toplumun ve onu oluşturan bireylerin cinsellikle olan bağında, kurduğu ilişkide, anlayışta. Hayatın her alanı seksüalize ediliyor, başka önemli ve değerli hiçbir şey yokmuş gibi. Ama acı bir yara. Devlet, siyaset, sanat ve kültür, medya, spor, felsefe, yani hepimizin duyarlı olması gereken ve savaşması gereken bir sorun diye düşünüyorum.

  1. Kesinlikle katıkıyorum. Ve aç oğlum göster pipini diye yetistirilen bir ülkede ne olacak adam çükünü kutsal görür elbet. Bunun tam tersi de kadın bu işten zevk alamaz istekli olamaz ateşli olamaz çünkü adı orospu olur ne zevk alması sen asagilanacaksin diyor küfürleri geçtim yeni yetme kanunlar. Kısaca kadın erkek gözü ile bakmaya devam edip, “insan” olarak bakmadığımız sürece maalesef bu yara kanayıo duracak. Ama hepimizin evlatları var, hepimizin de bir şeyler yapması gerekiyor.

 2. Bizim ülkemiz adaleti sağlamadıkça onlar buna devam edecek meleklerimiz,kadınlarımız nice insanın annesi, kardeşi böyle kurban olacak bu ölümü haketmemize rağmen sonu bu olacak. Adalet istiyoruz diye bağırmaktan değil de olmamasından o kadar yorulduk ki. Milletçe yasta olmadığımız günler istiyoruz. Bu yüzden evet #Çekinopisellerinizi

  1. Maalesef ve adaleti sağlamak isteyenler olmadığı için böyle devam ediyor bu çirkinlikler köyülükler. Ama aklım almıyor almakta istemiyor ama dediğiniz gibi bağırmaktan başka hiç bit şey yapamıyor olmak daha acı. Yok. Yapamıyoruz bir şey. Yürüyoruz olmuyor, protesto ediyoruz hapislere düşüyoruz olmuyor, bağırıyoruz olmuyor. Olmuyor da olmuyor… Bu çok acı işte…

    1. Şöyle söyliyim, 9 senedir yurtdışında yaşıyorum ve 20 gün önce Türkiye ye dönmeye karar verdim. Dünden yana bu haberlerden sonra ailem arkafaşlarım gelme diye ağlıyorlar. Cennet gibi ülkemizde yaşamak cehennem gibi oldu, insanlar kaçmaya çalışıyorlar cennet gibi ülkede cehennemi yalamaktan. ama bir şekilde çabalayacağız işte, bizden sınraki nesiller için en azından.

     1. Yabancı ülkeler bize kendi ülkemizden daha fazla olanak tanıyor. Üstelik oralarda adaletin farklı yollardan da olsa sağlanması insana bir huzur veriyor. Bende geleceğimi yurt dışında geçirmeyi düşünüyorum. Ailene de hak veriyorum. Ve gelecek nesil için üzülüyorum çünkü onları daha da kötü günler bekliyor bizim çabalarımız da onları kurtarmaya yetmiyor, yetmez de. Halkın elinden gelenle çözülecek durumlar değil ki. Keşke öyle olsa da biz çözsek bu karmaşayı.

      1. Aynen öyle maalesef, insanları zorla ülkelerinden koparıyorlar böyle. Hoş ben kendi ülkemdeyim ama doğduğum büyüdüğüm yer orası. Evet gelecek nesil için yetmiyor maalesef çabalarımız. Yine de umut etmeyi kesmeyelim. Gün olur devran döner inşallah.

        1. Teşekkür ederim bende sohbetin için. Sana da iyi günler🙂

 3. Cezalar caydırıcı değil şuan kadını çocuğu hayvanı bile koruyamiyoruz.insanlar ne yaptıklarının farkında değil sanki büyük bir sorun var ve görmezden geliniyor.siddet,tecavüz,savaş ve zalimlik her yerde

  1. Ceza tok ki caydırıcılığı olsun. “Sanki” değil baya büyük bir sorun var. Gün gelir hesap döner umuduna dayandık artık.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.